Gazeta mujore e Tiranës, Nr. 24

Art, kulturë, muzikë, argëtim, aventurë e plot supriza, për ata që e duan këtë qytet 

Çfarë të bësh në Shkurt në Tiranë

Shkurti është muaji i pranverës së hershme dhe muaji i dashurisë. Shkurti shënjon dhe fundin e dimrit, dhe në këtë muaj në Tiranë ndihen shpërthimet e para të pranverës me çeljen e mimozave. Dita zgjatet dhe njerëzit ndihen më të motivuar për të shëtitur dhe parë atraksione të reja. Jeta kulturore fillon të gjallërohet më shumë me programin e ri të shfaqjeve dhe eventeve në kryeqytet. Shen Valentini, Viti i Ri kinez, Samiti i Diaspores dhe plot evente të reja ju presin..  
Bazuar në përshtypjet e vizitorëve të faqes Visit Tirana, ne kemi listuar disa nga arsyet pse Tirana është kaq e dashur për turistët.
Metro Tirana- Hoteli më i ri në bllok
Një vend ideal për qëndrimin tuaj në Tiranë. Modern, i rehatshëm dhe i rafinuar-tre fjalët që mund ta përshkruajnë këtë hotel. 
Si është të udhëtosh në dimër në atraksionin natyror të njohur si Syri i Ciklopit. Lexoni guidën tonë dhe vizitoni këtë destinacion.
Kryebashkiaku Veliaj, njoftoi në 83-vjetorin e lindjes së shkrimtarit Ismail Kadare, se shtëpia e shkrimtarit do kthehet në atraksion për turistët. 
Përfundon restaurimi i Varrit Monumental të Vendbanimit Antik të Persqopit, i cili ndodhet në pjesën lindore të malit të Vilës. 
Elite Palace, një resort luksoz kaq pranë Tiranës
Një hotel i ri dhe modern i shtohet Tiranës. Elite Palace ndodhet rrezë Malit të Dajtit, me pamje fantastike nga Tirana.
Eventet në Shkurt
  •  Viti i Ri Kinez festohet në Tiranë (1-5 Shkurt )
  •  Shfaqje teatrale nga Teatri Kombëtar ‘Mashtrimi’ te Arturbina (1-3 Shkurt) 
  • Shën Valentini në Tiranë (14 Shkurt)
  • ‘Gusht-Portret Familjar’ shfaqje nga Teatri Kombëtar (Premiera 15 Shkurt)
  • ‘Mbretëresha e bukur e Linejnit’ shfaqje teatrale nga Teatri Eksperimental ‘KS’ në ArTurbina 
  • ‘Tullumbaci i kuq’- shfaqje për fëmijë çdo fundjavë në Teatrin Metropol
  • Cikël Koncertesh nga TKOB te ArTurbina (3-28 Shkurt)
  • Samiti i Diasporës Shqiptare (28 Shkurt)
  • Share Tirana-event për arkitekturën (28 Shkurt)
  • Me shume
Foto e muajit: #TiranaWinter2019 nga @Capture.Blog. Mos harroni të merrni pjesë në konkursin fotografik #TiranaWinter2019, dhe të bëheni fitues i çmimeve tona. Konkursi përfundon më 28 Shkurt.  
Partnerët tanë
Copyright © 2018 "Visit Tirana & DMO ALBANIA", All rights reserved.
www.visit-tirana.com
Ky produkt i përket DMO Albania (Destination Management Organisation)
Email: contact@visit-tirana.com
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.