Gazeta nr. 74, Maj 2023
Visit Tirana është portali turistik i kryeqytetit, porta hyrëse për çdo turist. Jemi faqja më e vizituar për turizmin në Tiranë. Bizneset e Tiranës janë të ftuar të bëhen pjesë e platformës për më shumë vizibilitet në audiencë të huaj. Për listim biznesi, listim eventesh, reklama dhe sponsorizime na kontaktoni tek: contact@visit-tirana.com

Tirana si kryeqytet ofron për të gjithë hapësira të ndryshme për të kaluar kohën tuaj sipas mundësive dhe dëshirave.

Pikat turistike që janë të listuara në faqen tonë tashmë ju do ti gjeni bashkë me informacionet dhe vendodhjen e tyre. Gjithashtu rrugicat e qytetit janë shumë të ngrohta dhe ftuese me bisedat e vendasve, një furrë buke me produkte të shijshme, fruta e perime të freskëta plot ngjyra, kafene që gumëzhijnë në cdo cep. Dita dhe nata plot me lëvizje. Aktivitete artistike dhe kulturore Me shume

Colour Day Festival 2023

Festivali i ngjyrave, dita ku të rinjte luajnë me bojra pluhuri dhe kënaqen, të shoqëruar nën muzikën e përzgjedhur të dj. Ky festival zhvillohet për të 4-tin vit radhazi në sheshin Nënë Tereza Me shume

Cloud Fest 7

PËRZIERJA E TRADICIONALES ME BASHKËKOHOREN.
Reja që prej instalimit të saj përpara Galerisë Kombëtare të Arteve në 2016, është kthyer në një pikë referimi për qytetin,në një atraksion turistik, dhe një vend alternativ kulturor i cili bashkë me FESTIVALIN E RESË, tashmë në edicionin e tij te 7-të, ofrojnë një program të larmishem kulturor për qytetin dhe komunitetin e Tiranës Me shume

Tirana International Watercolor Biennale

Nga datat 4-14 MAj 2023 do te mbahet ne Tirane, "Tirana International Watercolor Biennale", edicioni i 5. Biennale do te zhvillohet ne hapsirat e GAT , Galeria e Artit Tirane dhe ne hapsirat e Muzeut Historik  Kombetar (ne katin  e i dhe te dyte). Me shume

Opera Soemne- Skënderbeu

Arti dhe historia shqiptare do të shkrihen në një, me PREMIERËN BOTËRORE, operën solemne "Gjergj Kastrioti - Skënderbeu, Kryezot i Arbërit"! I sjellë me kompozicion të Vasil Sofokli Tole, shkruar mbi tekstin e Fan S. Nolit,. Me shume

Mjeshtri

Rikthehet në shtëpinë më të njohur të muzikës në Shqipëri, ku janë hedhur themelet e kulturës dhe traditës shqiptare dhe ku jo vetëm muzikën klasike, por edhe atë folklorikeMe shume

Evente ne Maj 

KONKURS NE MEDIAT SOCIALE
Postoni fotot tuaja në Instagram me hashtagun #TiranaSpring2023

Reklamo biznesin tek Visit Tirana! Shiko paketat!

Facebook
Twitter
Website
Copyright © 2018 "Visit Tirana & DMO ALBANIA", All rights reserved.
www.visit-tirana.com 
Ky produkt i përket DMO Albania (Destination Management Organisation)
Email: contact@visit-tirana.com
Deshironi te ndryshoni preferencat tuaja per kete email?
mund te perditesoni ketu ose te c'rregjistroheni nga kjo liste.