Gazeta nr. 73, April  2023
Visit Tirana është portali turistik i kryeqytetit, porta hyrëse për çdo turist. Jemi faqja më e vizituar për turizmin në Tiranë. Bizneset e Tiranës janë të ftuar të bëhen pjesë e platformës për më shumë vizibilitet në audiencë të huaj. Për listim biznesi, listim eventesh, reklama dhe sponsorizime na kontaktoni tek: contact@visit-tirana.com

Moti i ngrohtë, atmosfera pranverore, aktivitetet e shumta janë disa nga arsyet që duhet të vizitoni Tiranën në prill. Është muaji më i lulëzuar në çdo kuptim. Pranvera ka ardhur me reshje shiu gjatë këtij muaji. Dy festat me te rendesishme jane Pashket Katolike dhe ato ortodokse. Me shume

Jashtë Tiranës

Nëse udhëtoni jashtë Tiranës do të mahniteni nga shumëllojshmëria e peizazheve. Në kontrast me qytetin shumë modern dhe të gjallë të Tiranës, fshatrat përreth janë vërtet të bukur dhe plot gjelbërim. Merrni pak ajër të pastër në një atmosferë relaksuese. Me shume

Gëzuar Pashkët!

Shqiptarët festojnë dy pashkë: pashkët katolike dhe pashkët ortodokse. 9 prill data e shënuar për besimtarët katolikë që kremtojnë ringjalljen e Krishtit. Çdo vit ata ndjekin shërbesat katolike të Pashkëve në Katedralen e Shën Palit në Tiranë. Ndërsa Pashkët Ortodokse festohen në 16 Prill. Me shume

Dita e Tokes, 22 Prill

Dita e Tokës është një ngjarje vjetore më 22 Prill për të demonstruar mbështetjen për mbrojtjen e mjedisit. E mbajtur për herë të parë më 22 prill 1970, tani përfshin një gamë të gjerë ngjarjesh të koordinuara globalisht nga EARTHDAY.ORG (dikur Rrjeti i Ditës së Tokës) duke përfshirë 1 miliard njerëz në më shumë se 193 vende.

Dita Boterore e Librit, 23 Prill

Dita Botërore e Librit, e njohur edhe si Dita Botërore e Librit dhe e të Drejtave të Autorit ose Dita Ndërkombëtare e Librit, është një ngjarje vjetore e organizuar nga Organizata e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO) për të promovuar leximin, botimin dhe të drejtën e autorit. Dita e parë botërore e librit u festua më 23 prill të vitit 1995 

Evente ne Prill 

KONKURS NE MEDIAT SOCIALE
Postoni fotot tuaja në Instagram me hashtagun #TiranaSpring2023

Reklamo biznesin tek Visit Tirana! Shiko paketat!

Facebook
Twitter
Website
Copyright © 2018 "Visit Tirana & DMO ALBANIA", All rights reserved.
www.visit-tirana.com 
Ky produkt i përket DMO Albania (Destination Management Organisation)
Email: contact@visit-tirana.com
Deshironi te ndryshoni preferencat tuaja per kete email?
mund te perditesoni ketu ose te c'rregjistroheni nga kjo liste.