Gazeta nr. 70, Janar 2023
Visit Tirana është portali turistik i kryeqytetit, porta hyrëse për çdo turist. Jemi faqja më e vizituar për turizmin në Tiranë. Bizneset e Tiranës janë të ftuar të bëhen pjesë e platformës për më shumë vizibilitet në audiencë të huaj. Për listim biznesi, listim eventesh, reklama dhe sponsorizime na kontaktoni tek contact@visit-tirana.com

Dekori me dritat festive dhe pema e Krishlindjes qendron në sheshin Skënderbej deri dy javët e para të Janarit, kështu kemi ende mundësi të shijojmë kryeqytetin. Një vizitë në sheshin “Skënderbej”, një kafe te Pazari i Ri, apo një dreke te Kalaja e Tiranës do t’ju shijojë shumë këto ditë të ftohta janari. Jepini ngjyra Janarit të zymtë duke vizituar muze, galeri arti, apo një shfaqje teatrale. Lexo më shumë

Atmosfera e mbërritjes së vitit të Ri 2023 në Tiranë, shpektakli i fishekzjarreve

Familja Kelmendi çon Shqipërinë në Eurovizion 2023

Festivali i Këngës 61 ka zgjedhur me votat e publikut këngën përfaqësuese në Eurovizion me titullin Duje, të kënduar nga Albina & Familja Kelmendi. Eurovizion këtë vit zhvillohet në Liverpul, Britani e madhe. Degjo kengen

Amo Sushi, dhe risia Amo Poke në TEG

Pas suksesit të restorantit të parë në zemër të Tiranës, Amo Sushi, restoranti më i preferuar aziatik në kryeqytet, tashmë hap një tjetër restorant po kaq unik dhe inovativ në Qendrën TEG. Lexo më shumë

Rough Guides: Tirana, a city exploded in colors 

Pas disa dekadave staliniste, mes minareve dhe xhamive te mëdha, si dhe arkitektures se shëmtuar komuniste, tashme qyteti ka shpërthyer në ngjyra, murale dhe godina moderne. Vizitoni Tiranën në 2023! Më shumë

Fituesit e #TiranaAutumn2022

Si çdo sezon, përzgjedhim fituesit e konkursit të fotove më të bukura. Fituesit e vjeshtës 2022 u përzgjodhën ne dhjetor dhe tre fituesit ishin Jusra Ruko, BelezzArt dhe Eriseld Murto, Tashme i hapur #TiranaWinter2023. Më shumë

Evente ne Janar 

KONKURS NE MEDIAT SOCIALE
Postoni fotot tuaja në Instagram me hashtagun #TiranaWinter2023

Reklamo biznesin tek Visit Tirana! Shiko paketat!

Facebook
Twitter
Website
Copyright © 2018 "Visit Tirana & DMO ALBANIA", All rights reserved.
www.visit-tirana.com 
Ky produkt i përket DMO Albania (Destination Management Organisation)
Email: contact@visit-tirana.com
Deshironi te ndryshoni preferencat tuaja per kete email?
mund te perditesoni ketu ose te c'rregjistroheni nga kjo liste.