Gazeta mujore e Tiranës Nr. 39, Qershor 2020
www.visit-tirana.com
Visit Tirana është portali turistik i kryeqytetit, një iniciativë private që promovon Tiranën dhe bizneset turistike. Jemi faqja më e vizituar për turizmin në Tiranë. Bizneset e Tiranës janë të ftuar të bëhen pjesë e platformës për më shumë vizibilitet në audiencë të huaj
Për listim biznesi, listim eventesh, reklama dhe sponsorizime na kontaktoni tek contact@visit-tirana.com. 

Shqipëria është hapur plotësisht pas 1 qershorit, pas disa muajve izolim nga Covid19. Nuk ka më zona të kuqe dhe njerëzit mund të lëvizin lirisht. Janë hapur hotele, bare e restorante, por jo transporti publik. Nuk lejohen ende eventet. Janë hapur kufijtë tokësore, por fluturimet ajrore varen nga vendet respektive. Sidoqoftë turizmi ka filluar, kryesisht ai kulturor, outdoor dhe kulinar... më shumë:

Prenotoni ture në grup në rrethinat e Tiranës

Këtë verë ju sugjerojmë të udhëtoni dhe të njihni rrethinat e Tiranës: atraksionet e shumta natyrore si Kanionet e Erzenit, të Shumokut, Ujëvarat e Shengjergjit apo e Kakunjës, liqenet etj. Na kontaktoni për ture në grup nga 5-20 vetë. 

Bëhu Sponsor i konkursit #TiranaSummer2020

Visit Tirana çdo sezon organizon konkurse fotografike në Instagram. Nga data 1 Qershor 2020 konkursi #TiranaSummer2020, i 16-te per fotot. Për 3 fitues ne japim rregullisht nga një dhuratë simbolike nga sponsorat tanë. Ju ftojmë të jeni një prej tyre.  Shih më shumë

Rihapet Parku Rinia

Në 1 qershor u rihap Parku Rinia në zemër të kryeqytetit. Parku Rinia quhet kështu se është ndërtuar me punën e rinisë në kohën e diktaturës. Parku iu nënshtrua një restaurimi dhe u rikthye për fëmijët e kryeqytetit. Me shumë

Blini paketat e hoteleve shqiptare!

Turizmi nisi pjesërisht në Tiranë, me hapjen e kujdesshme të hoteleve, bareve dhe restoranteve. Hotelet kanë marrë gjithë masat e kujdesit anti-Covid dhe kanë ofruar paketa me çmime të reduktuara. Më shumë

Një pikturë e Galleri 43 për fituesen e #TiranaWinter2020

#TiranaWinter2020 ishte konkursi i 14-të sezonal i mediave sociale i organizuar nga Visit Tirana. Konkursi u zhvillua nga 1 Nëntori 2019 - 29 Shkurt 2020. Fituese u shpall Romina Livadhi e cila fitoi një dhurate nga Gallery 43. Më shumë

Tirana, qyteti që duhet vizituar! 

Një blogere franceze ka përshkruar këto ditë në Instagram një tur ballkanik të saj, pjesë e së cilës është edhe Shqipëria. Këtë tur ua sugjeron fort ndjekësve të saj, si një mundësi për të mësuar rreth historisë së këtij vendi të veçantë. Lexo më shumë
Partnerët tanë
Turizmi nuk bëhet vetëm. Së bashku mund ta bëjmë Tiranën qendër të turizmit rajonal. Për bashkëpunime, reklama, sponsorizime të eventeve, na shkruani: contact@visit-tirana.com
Sot më shumë se kurrë biznesi juaj duhe të jetë online. Ne ju ndihmojmë në çdo hap. Na kontaktoni për një këshillim falas:
Web: www.manderina.com E-mail: contact@manderina.com  Cel: +355692078553
Facebook
Twitter
Website
Copyright © 2018 "Visit Tirana & DMO ALBANIA", All rights reserved.
www.visit-tirana.com 
Ky produkt i përket DMO Albania (Destination Management Organisation)
Email: contact@visit-tirana.com
Deshironi te ndryshoni preferencat tuaja per kete email?
mund te perditesoni ketu ose te c'rregjistroheni nga kjo liste.