Edicion special - Gazeta mujore e Tiranës, Nr. 20

Së shpejti

Tirana Foto Festival 2018

Tirana Foto Festival 2018 është eventi më i madh i fotografisë, që zhvillohet te Muzeu Historik Kombëtar nga 1-7 Nëntor 2018. Eventi do të shfaqë ekspozita, workshope dhe forume, për të celebruar së bashku artin e fotografisë. Shih programin këtu

Një festival unik fotografie nuk mund të zhvillohet pa mbështetjen tuaj. Nëse ju pëlqen fotografia, ju mund të bëheni sponsor
Hapësira është e limituar

Bëhu sponsor!
Një konkurs fotografie është i hapur deri 10 tetor
Tre çmime të mëdha për fituesit
Regjistrohu për Workshop
Merr pjesë në Forum
 
Merr pjesë
Vjeshta tashmë ka ardhur. Nëse keni në plan të vizitoni Tiranën në tetor, ne ju bëjmë disa sugjerime. Moti është i ngrohtë, ndonjëherë me shi, por aktivitetet janë të shumta.
Read more
Hapet dyert Hotel Hilton Graden Inn
1ad41670-0bed-4e06-b68f-c8d98690898d.jpg
Rrjeti gjigand i Hotel Hilton Garden Inn u përurua mbrëmjen e 26 Gushtit në një atmosferë të këndshme. Hilton Garden Inn është hoteli më i ri dhe luksoz i hapur në Tiranë në një moment të favorshëm për të gjitha bizneset në industrinë e turizmit. Hilton Garden Inn ka më shumë se 62 hotele në Europë. Emri i madh i brandit të hoteleve do ta ndihmojë Tiranën ta ngrejë industrinë e hotelerisë në një nivel më të lartë.

Më tepër
Festa n'Shesh, festivali i verës në fshat
33b3515b-82ee-4f15-9639-32d48a79bb91.jpg
Tirana festoi për herë të parë Festivalin e Verës në Ndroq. Evenimenti i organizuar nga Bashkia Tiranë dhe DMO Albania, financuar nga Ministria e Bujqësisë dhe Risi Albania tërhoqi pjesëmarrës nga qyteti dhe nga fermerët e zonave përreth. Gjithcka nisi me një panair të pasur me produkte shqiptare të zonës, përfshi rrush, dhe produkte të rrushit, si recel apo komposto, produkte të tjera djathi, vaj ulliri dhe gatime të zonës.

Më tepër
Shpallen fituesit e konkursit #TiranaSummer2018
1ad41670-0bed-4e06-b68f-c8d98690898d.jpg
Visit Tirana shpalli fituesit e konkursit #TiranaSummer2018 më 13 Shtator te Reja. Eventi u organizua nga Manderina Promotions, kompania që menaxhon sajtin "Visit Tirana". Ky është konkursi i shtatë që ne kemi organizuar në dy vite. Nga 1088 foto të postuara, u përzgjodhën 10 fitues. Çmimi i parë u fitua nga Flori Proko e cila fitoi një fluturim me parashutë nga Skysports Albania.

Më tepër
“Balkanika Folk Festival 2018 për herë të parë në Shqipëri
00f97df7-c046-4d81-ace7-d482e96eadb1.jpg
Për herë të parë një festival ballkanik folklorik organizohet në Tiranë. Pjesëmarrës janë 12 shtete ballkanike dhe rreth 300 artistë. Ishte fantastike të shihje atmosferën e krijuar në pedonalen Toptani, veçanërisht përballë Teatrit Kombëtar. Çdo delegacion kishte flamurin dhe një tabele me emrin e shtetit. Konkursi u zhvillua në mjediset e Galerise së Arteve për dy ditë rresht.
Më tepër
Udhëtim në Shpellën e Pëllumbasit, Tiranë
00f97df7-c046-4d81-ace7-d482e96eadb1.jpg
Një udhëtim fantastik në Shpellën e Pëllumbasit, jo vetëm një vizitë në shpellë por edhe biseda me vendasit. Shpella e Pëllumbasit, ndodhet rreth 25 km larg Tiranës, në rrugën nacionale Tiranë-Elbasan. Ky thuhet se është një nga vendbabnimet më të hershme në rajonin e Tiranës, që i përkasin periudhës së paleolitit, rreth 30 000-50 000 vite më parë.

Më tepër
Intervistë me diktatorin ‘Enver Hoxha’-dokumentar
87e9553f-bd2e-4a7f-b201-c42441dd2b45.jpg
Një intervistë me diktatorin ishte tematika e një dokumentari të shfaqur në kinema “Millennium”, në 19 Shtator. Dokumentari ishte prodhuar nga një organizatë të rinjsh të quajtur “Rezistenca Qytetare”, me mbështetje finaciare nga Fondacioni Gjerman “Friedrich Ebert” në Tiranë. Qëllimi i këtij dokumentari është të rris ndërgjegjësimin tek brezat e rinj për regjimin famëkeq të Enver Hoxhës.

Më tepër
Çfarë ndodhi në Shtator
 • Elita 5, koncert ne Tirane-7 Shtator
 • Festa e Verës -8 Shtator
 • Music Film Festival te Pazari i Ri (13-20 Shtator)
 • Koncert opera te ArTurbina-13 Shtator
 • Peza n'Fest Rebel 2018 (15-16 Shtator)
 • Festa e Domates-22 Shtator
 • Mobile Homme-cirk në ajër (29 Shtator)
Më tepër
Evente të planifikuara në Tetor
 • “3 Musketjeret” te Amfiteatri (4 Tetor)

 • Maratona e Tiranës- 7 Tetor

 • Balkan Film Market (3-7 Tetor)

 • Konferenca e Parë e Balkanit Perëndimor në Tiranë (3-4 Tetor)

 • MetroFest 2 (3-14 Tetor)

 • “Terror” në ArTurbina” (5-6-7 Tetor)

 • Festa e Hallouinit (31 Tetor)

Më tepër
Copyright © *|2018|* *|Visit Tirana & DMO ALBANIA*, All rights reserved.
www.visit-tirana.com

Our mailing address is:
contact@visit-tirana.com
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.